Zwycięstwo FC Koeln, grał Paweł Olkowski

FC Kolen pokonało Arsenal Londyn 1:0 (0:0), a BATE Borysów bezbramkowo zremisowało z Crveną Zvezdą Belgrad w meczach grupy H Ligi Europy. W barwach Kozłów zagrał Paweł Olkowski, który wszedł na boisko w 56. minucie.

Starcie Koeln z Arsenalem przez wielu anonsowane było jako jeden z hitów kolejki. Kozły od pierwszych minut rzuciły się do natarcia i już w 6. minucie mogły objąć prowadzenie. Cordoba uderzył z ostrego kąta, jednak Ospina stanął na wysokości zadania i zdołał odbić ten strzał. Z czasem jendak impet natarcia gospodarzy osłabł i do głosu doszli Kanonierzy. W 33. minucie powinno być 0:1. Coquelin wpadł w pole karne z jego lewej strony i uderzył na bramkę Horna. Gospodarzy uratował słupek.

Po zmianie stron starcie było stosunkowo wyrównane, a sytuacji bramkowych brakowało. Gol w końcu jednak padł, tyle, że po rzucie karnym. Ten podyktowany został za faul Debuchy'ego na Guirassym. Sprawiedliwość wymierzył sam poszkodowany. Strata gola podziałała na gości moblilizująco. Ruszyli oni do ataku i już w 67. minucie mogli wyrównać. Kapitalnie uderzył wtedy Wilshere, lecz Horn zachował czujność. Siedem minut później Kanonierzy mogli się domagać podyktowania "jedenastki" po tym, jak nieprzepisowo atakowany był Wilshere.

Minuty mijały, a wynik ostatecznie nie uległ już zmianie. Skromne zwycięstwo Koeln, wobec remisu BATE Borysów z Crveną Zvezdą Belgrad (0:0) znacząco przybliżyło drużynę Pawła Olkowskiego do awansu. O ten powalczy z serbskim zespołem w ostatniej kolejce.

FC Koeln - Arsenal Londyn 1:0 (0:0)

Bramka: Guirassy (62. - karny)

BATE Borysów - Crvena Zvezda Belgrad 0:0

źródło: onet.pl