Gol Bartosza Kapustki przeciwko Wolfsburgowi

Wolfsburg pokonał na własnym stadionie Freiburg 3:1 w ramach dwunastej kolejki niemieckiej Bundesligi. Dla gości, honorowego gola strzelił Bartosz Kapustka, który na murawie Volkswagen Arena pojawił się w 53. minucie spotkania.

Gospodarze świetnie rozpoczęli pojedynek, zdobywając bramkę już w trzeciej minucie za sprawą Yannicka Gerhardta. Niemiec dobrze odnalazł się w polu karnym i wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie 1:0. W 23. minucie podopieczni Martina Schmidta prowadzili już 2:0. Świetnie podanie otrzymał pozostawiony bez ochrony Yunus Malli, który w takiej sytuacji nie miał żadnych problemów z pokonaniem bezradnego Aleksandra Schwolowa.

W końcówce pierwszej połowy gra nieco się zaostrzyła, co zaowocowało dwoma żółtymi kartkami - najpierw Manuel Grafe zdecydował się ukarać Robina Kocha (Freiburg), a chwilę później postanowił upomnieć Marcela Tisseranda (Wolfsburg).

Po wznowieniu spotkania żółtą kartkę obejrzał Florian Kath (Freiburg), a minutę po tym zdarzeniu boisko opuścił Karim Guede, w którego miejsce Christian Streich wprowadził Bartosza Kapustkę. Polski pomocnik odwdzięczył się swojemu trenerowi w najlepszy z możliwych sposób i piętnaście minut później przeprowadził znakomitą akcję zakończoną świetnym uderzeniem pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Koena Casteelsa.

Radość Freiburga nie trwała jednak długo, bo chwilę po golu byłego zawodnika Cracovii na listę strzelców ponownie wpisał się Malli podwyższając wynik na 3:1. Od tego czasu, na murawie nie działo się już zbyt wiele ciekawego i koniec końców mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy, którzy przesunęli się na trzynaste miejsce w tabeli. Goście, dla których była to trzecia przegrana z rzędu, zajmują szesnastą pozycję.

Wolfsburg - Freiburg 3:1 (2:0)

Gole: Y. Gerhardt (3), Y. Malli (29, 70) - B. Kapustka (68)

źródło: onet.pl