Pewne zwycięstwo Hoffenheim w Kolonii

1. FC Koeln nadal bez zwycięstwa w tym sezonie. Popularne Koziołki tym razem przegrały przed własną publicznością z Hoffenheim 0:3. Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Paweł Olkowski, który zawinił przy wszystkich bramkach. Natomiast wśród przyjezdnych na końcowe 13 minut na boisku zameldował się Eugen Polanski.

Nie trzeba było długo czekać na pierwszą bramkę tego popołudnia na RheinEnergieStadion. Już w 10. minucie Nadiem Amiri dopadł piłkę tuż przed linią końcową, następnie przełożył na prawą nogę i kopnął mocno pod bramkę, a Dennis Geiger na raty pokonał Timo Horna. Asystent nie upilnował Olkowski.

Po zmianie storn Polak maczał palce w kolejnej straconej bramce. Tym razem powalił w polu karnym Sandro Wagnera, a do "jedenastki" podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem wymierzył sprawiedliwość.

W 80. minucie przyjezdni zadali trzeci cios Koziołkom. Akcję na prawe skrzydło rozprowadził Polanski, a Andrej Kramarić wypatrzył w polu karnym Wagnera. Olkowski zupełnie odpuścił krycie niemieckiego snajpera, a ten nie miał problemów z ustaleniem wyniku na 0:3.

Po 11. kolejkach 1. FC Koeln z dwoma punktami zamyka ligową tabelę. Do bezpiecznej pozycji trzykrotni mistrzowie Niemiec tracą osiem "oczek". Hoffenheim awansowało na piątą lokatę.

źródło: onet.pl