Zwycięstwo TSV 1860 Monachium, grał Sebastian Boenisch

Piłkarze TSV 1860 Monachium pokonali u siebie FC Wurzburger Kickers 2:1 (0:0) w piątkowym spotkaniu 25. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi.

Na Allianz-Arena całe zawody w szeregach gospodarzy zaliczył Sebastian Boenisch.

Wszystkie bramki w tej konfrontacji padły w drugiej połowie. Najpierw do siatki przyjezdnych celnie przymierzył Senegalczyk Abdoulaye Ba. Niespełna kwadrans przed końcem z rzutu karnego podwyższył Austriak Michael Liendl.

W drugiej minucie doliczonego czasu kontaktowego gola strzelił Peter Kurzweg, ale na więcej gości nie było już stać. "Die Rothosen" doznali w ten sposób trzeciej porażki z rzędu i pozostali na dwunastym miejscu w tabeli.

"Lwy" natomiast dzięki ósmej wygranej w sezonie awansowali na trzynastą pozycję w klasyfikacji. Obie drużyny dzieli już tylko punkt.

TSV 1860 Monachium - FC Wurzburger Kickers 2:1 (0:0)

Bramki: Ba 67, Liendl 78-karny - Kurzweg 90+2.