Piszczek w jedenastce kolejki wg "Kickera"

Pięciu polskich piłkarzy zaprezentowało się w minionej kolejce niemieckiej Bundesligi. Bardzo dobrą notę od dziennikarzy "Kickera" otrzymał jedynie Łukasz Piszczek. Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski i Eugen Polanski grali zbyt krótko, aby otrzymać ocenę.

Borussia Dortmund wygrała 3:0 z VfL Wolfsburg. Bohaterem spotkania został wybrany Łukasz Piszczek. Obrońca BVB otrzymał od dziennikarzy "Kickera" notę 1,5 (w skali 6-1; 6-poniżej krytyki, 1-klasa światowa). Była to najwyższa ocena w całym zespole z Dortmundu. Nasz reprezentant znalazł się także po raz trzeci w sezonie w jedenastce kolejki "Kickera". W tym samym meczu wystąpił Jakub Błaszczykowski. Polak grał jednak od 75. minuty i nie otrzymał noty za swój występ.

Drugim z Polaków, który otrzymał notę od dziennikarzy "Kickera", był Paweł Olkowski. Obrońca FC Koeln zasłużył na ocenę 3,5 w zremisowanym 1:1 meczu z Schalke 04. Lepszą notę otrzymali jedynie czterej piłkarze. W meczu Hoffenheim z SV Darmstadt od 74. minuty grał Eugen Polanski. Zawodnik gospodarzy nie otrzymał jednak noty za swój występ.

Podobny los spotkał Roberta Lewandowskiego. Reprezentant Polski wszedł na boisko w 61. minucie w meczu Bayernu Monachium z Herthą Berlin. Bawarczycy byli bliscy porażki, ale to właśnie reprezentant Polski zdobył bramkę wyrównującą w doliczonym czasie gry. Dziennikarze "Kickera" stwierdzili jednak, że "Lewy" zbyt mało czasu spędził na boisku i nie otrzymał oceny. Ostatni z Polaków, Rafał Gikiewicz z Freiburga, nie pojawił się na boisku w meczu z Hamburgerem SV.

W minionej kolejce, zdaniem dziennikarzy "Kickera", tylko dwóch zawodników zasłużył na notę "1", oznaczającą klasę światową. Byli to Kai Havertz i Javier "Chicharito" Hernandez. Obaj są zawodnikami Bayeru Leverkusen, który wygrał 3:1 na wyjeździe z Augsburgiem.