Poznaliśmy pary 1/8 finału Ligi Mistrzów

Na gali UEFA w Nyonie rozlosowano pary 1/8 finału Ligi Mistrzów. Ciekawie zapowiada się starcie ekipy Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika, SSC Napoli z Realem Madryt. Hitami będą zaś pojedynki: Bayern Monachium – Arsenal Londyn oraz Paris Saint-Germain – FC Barcelona.

Przypomnijmy, że w grupie F rywalizowała Legia Warszawa. Mistrzowie Polski po tym, jak zremisowali z Realem Madryt (3:3) i pokonali przed własną publicznością Sporting CP (1:0), wywalczyli prawo do gry w Lidze Europy.

Przed losowaniem drużyny zostały podzielone na dwa koszyki. W pierwszym znaleźli się zwycięzcy grup, a więc: Arsenal, SSC Napoli, FC Barcelona, Atletico Madryt, AS Monaco, Borussia Dortmund, Leicester City i Juventus. Z drugich miejsc awansowali natomiast: Paris Saint-Germain, Benfica Lizbona, Manchester City, Bayern Monachium, Bayer Leverkusen, Real Madryt, FC Porto i Sevilla FC. W 1/8 finału nie mogły się ze sobą mierzyć drużyny z tego samego kraju.

Tytułu broni Real Madryt, który ograł w finale Atletico po rzutach karnych. Zeszłoroczny finał został rozegrany na mediolańskim San Siro. Tym razem ostatnie starcie odbędzie się na Wyspach, a konkretnie w Cardiff. Decydujący mecz zaplanowano na 3 czerwca.

Jeśli chodzi o 1/8 finału, pierwsze starcia odbędą się 14 i 15 oraz 21 i 22 lutego, a w roli gospodarzy wystąpią ekipy, które zajęły w grupie drugie miejsce. Rewanże 7 i 8 oraz 14 i 15 marca.