Komplet punktów Schalke

Schalke 04 Gelsenkirchen podtrzymało znakomitą passę i pokonało u siebie Niceę 2:0 (1:0) i z kompletem punktów utrzymali pozycję lidera grupy I. W drugim meczu Krasnodar zremisował z Salzburgiem 1:1.

W najciekawszym meczu grupy I Ligi Europy mające zapewniony awans do fazy pucharowej rozgrywek Schalke podejmowało Niceę. Można założyć, że komplet punktów wywalczony w grupie był celem piłkarzy Markusa Weinzierla. Wynik spotkania otworzył w 14. minucie Jewhen Konoplianka, który wykorzystał zawahanie bramkarza gości po strzale Maxa Meyera. Na 2:0 podwyższył Denis Aogo, który wykorzystał rzut karny. Kibice zgromadzeni na Veltins-Arena nie byli świadkami dobrego widowiska, ale najważniejsze, że ich ulubieńcy zwyciężyli i podtrzymali dobrą passę.

W drugim spotkaniu tej grupy między Krasnodarem a Salzburgiem, Artur Jędrzejczyk rozpoczął na ławce rezerwowych. Być może obecność reprezentanta Polski w składzie zapobiegłaby utracie gola. W 37. minucie strzałem głową bramkę zdobył Munas Dabbur, po dośrodkowaniu Josipa Radosevicia. Do remisu w 85. minucie doprowadził Fiodor Smołow. Podział punktów oznacza, że Austriacy w ostatniej kolejce powalczą o awans do 1/16 finału.