Pierwsze punkty Werderu Brema

Werder Brema wygrał przed własną publicznością z VfL Wolfsburg 2:1 (0:0). Po raz kolejny Wilki na murawę wyprowadził Jakub Błaszczykowski, który na murawie przebywał do 62. minuty.

Zdecydowanym faworytem starcia była ekipa Dietera Heckinga, jednak głodny punktów Werder liczył, że uda mu się zaskoczyć przeciwnika, który w poprzednim sezonie radził sobie na wyjazdach fatalnie. Mimo zdecydowanej przewagi bił jednak głową w mur, a dogodne sytuacje marnowali między innymi Junuzović i Gebre Selassie.

Na bramki przyszło kibicom poczekać do drugiej połowy. w 69. minucie po dośrodkowaniu w pole karne Werderu Bauer skierował piłkę do własnej bramki. Strata gola w takich okolicznościach rozjuszyła gospodarzy, którzy robili wszystko, by doprowadzić do remisu. Swój cel osiągnęli w 86. minucie, kiedy precyzyjnym strzałem do remisu doprowadził Thy.

Nie było to jednak ostatnie słowo klubu znad Wezery. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wspomniany już wcześniej naturalizowany Czech, Gebre Selassie skuteczną "główką" dał swojej ekipie drugiego gola i komplet punktów.

Werder Brema - VfL Wolfsburg 2:1 (0:0)

Bramki: Thy (86.), Gebre Selassie (90.) - Bauer (69. - sam.)