Lewandowski wyrównał osiągnięcie Gerda Muellera

Bayern Monachium na inaugurację nowego sezonu Bundesligi rozgromił na własnym boisku Werder Brema 6:0. W rozgrywki doskonale wszedł Robert Lewandowski, autor trzech trafień w meczu. Tym samym Polak został dopiero drugim piłkarzem w historii Bayernu, któremu ta sztuka udała się już w pierwszej kolejce.

„Lewy” strzelanie przeciwko Werderowi rozpoczął w 13. minucie, kiedy skorzystał z idealnego podania Francka Ribery’ego. Kolejne dwa trafienie dołożył po przerwie – w 46. i 77. minucie. Trzy gole na inauguracje sezonu stały się faktem. Okazuje się, że Lewandowski został dopiero drugim piłkarzem w historii Bayernu, który tego dokonał.

W pierwszej kolejce sezonu 1969/70 Bayern wygrał u siebie 4:0 z Rot-Weiss Essen. Trzy gole strzelił wtedy legendarny Gerd Mueller. Co ciekawe, ostatnia jego bramka w tym spotkaniu padła z rzutu karnego, podobnie jak w przypadku Lewandowskiego przeciwko Werderowi.

Licząc wszystkie rozgrywki, to już drugi hat-trick polskiego napastnika w tym sezonie. 19 sierpnia trzykrotnie pokonał on bramkarza drużyny Carl Zeiss Jena w meczu Pucharu Niemiec (5:0 dla Bayernu).

Cały sezon Bundesligi na żywo w Eurosporcie 2 i w usłudze Eurosport Player.