Artur Sobiech bohaterem Hannoveru 96. Dwa gole Polaka.

W swoim dziesiątym i zarazem ostatnim już meczu testowym w ramach letnich przygotowań do nowego sezonu tegoroczny spadkowicz z Bundesligi Hannover 96 odnotował cenne zwycięstwo 3:2 nad angielskim drugoligowcem Norwich City. Dużą zasługę w wygranej Czerwonych miał polski napastnik Artur Sobiech.

26-letni snajper reprezentacji Polski już w piątej minucie meczu wykorzystał podanie od Miiko Albornoza, zapewniając hanowerczykom prowadzenie. Zaledwie siedem minut później na 2:0 podwyższył Sebastian Maier, wypracowując podopiecznym Daniela Stendela dwubramkową zaliczkę do przerwy.

Krótko po wznowieniu drugiej części meczu, Hannover prowadził już 3:0 po tym, jak kolejne trafienie na konto Czerwonych dołożył Artur Sobiech. Gospodarze spotkania zdołali jednak wrócić jeszcze do gry i w przeciągu sześciu minut zmniejszyć straty na 2:3.

Na więcej i jednych i drugich w tym meczu nie było już jednak stać. Spotkanie zakończyło się ostatecznie zwycięstwem niemieckiego drugoligowca 3:2. Dzięki wygranej hanowerczycy nabrali pewności siebie i poprawili sobie znacznie humory przed czekającym ich już w nadchodzący piątek (5 sierpnia, godz. 20:30) starciem z 1.FC Kaiserslautern na otwarcie nowego sezonu 2. Bundesligi.