"Kicker": przeciętni Polacy, Eugen Polanski najlepszy

Przeciętna - tak można opisać 14. kolejkę Bundesligi w wykonaniu polskich piłkarzy, jeśli popatrzymy na noty wystawione przez magazyn "Kicker". Najlepszym z Polaków okazał się Eugen Polanski.

Napastnik Bayernu Monachium Robert Lewandowski tym razem zasłużył na 3 (1 - klasa światowa, 6 - poniżej krytyki). "Lewy" meczu z Herthą Berlin nie zaliczy do zbyt udanych, gdyż tego dnia nie grzeszył skutecznością. Mimo tego Bawarczycy wygrali 2:0 po bramkach Thomasa Muellera i Kingsleya Comana. 3 to najniższa ocena w Bayernie, ale otrzymali ją też: Manuel Neuer, Rafinha i Mehdi Benatia.

Na taką samą ocenę zdaniem niemieckiego magazynu zasłużył Łukasz Piszczek. Prawy defensor Borussii Dortmund zagrał pełne 90 minut w barwach BVB podczas starcia z VfB Stuttgart, które dortmundczycy wygrali 4:1. Po drugiej stronie barykady stał bramkarz Przemysław Tytoń. Mimo wpuszczenia czterech goli dziennikarze nie ocenili go bardzo surowo - otrzymał 3.

Występujący na lewej obronie w Bayerze Leverkusen Sebastian Boenisch tym razem został oceniony na 3,5. Były kadrowicz wyszedł w podstawowym składzie Aptekarzy, ale w 69. minucie został zmieniony. Jego zespół zremisował z Schalke 04 Gelsenkirchen 1:1.

Identyczną notę dostał napastnik Hannover 96 - Artur Sobiech. Jego drużyna pokonała 4:0 Ingolstadt, ale Polak gola nie strzelił i został zmieniony w 82. minucie.

Według not wystawianych przez "Kickera" najlepszym z Biało-Czerwonych na boiskach Bundesligi w 14. kolejce był Eugen Polanski. Oceniono go na 2,5, na co wpływ miała strzelona bramka w zremisowanym 3:3 meczu jego TSG 1899 Hoffenheim z Borussią Moenchengladbach.

Najlepszym graczem 14. kolejki Bundesligi został wybrany Fabian Johnson z Borussii Moenchengladbach.