Borussia Mgladbach pewnie ograła SC Paderborn 07

Borussia Moenchengladbach pewnie ograła w niedzielnym starciu 23. kolejki Bundesligi SC Paderborn 07 2:0 (1:0) i tym samym umocniła się na trzecim miejscu w ligowej tabeli. Źrebaki walczą tym samym o podium, a beniaminek z Paderborn nadal tkwi w strefie spadkowej rozgrywek.

Faworytem starcia 23. kolejki Bundesligi pomiędzy Borussią Moenchengladbach a SC Paderborn 07 zdecydowanie byli gospodarze. Źrebaki w lidze plasują się na trzeciej pozycji i walczą o podium na koniec sezonu. Paderborn też jest trzeci, ale patrząc od końca tabeli i jego celem jest zachowanie ligowego bytu.

BMG od początku meczu rzuciło się do ataków na połowie benianinka i dopięło swego dość szybko. W 18. minucie zza pola karnego uderzał Fabian Johnson, piłka odbiła się od jednego z defensorów Paderborn i wpadła do siatki obok bezradnego Lukasa Kruse. Golkiper beniaminka świetnie spisywał się między słupkami do końca pierwszej odsłony i to dzięki niemu Borussia prowadziła do przerwy tylko 1:0. Paderborn na bramkę Yanna Sommera przez pierwsze 45 minut nie oddało celnego strzału.

Po zmianie stron Źrebaki dały się zaskoczyć ofensywie grającemu Paderborn, które za wszelką cenę chciało doprowadzić do remisu. Goście nie potrafili jednak celnie uderzyć do bramki BMG, podobnie jak miejscowi. Najlepsze okazje zmarnował Nando Raffael, szczególnie na początku drugiej części gry. Borussia dopięła swego w 82. minucie, a sprawy w swoje ręce wziął Patrick Herrmann. Reprezentant Niemiec uderzył zza pola karnego, po raz kolejny rykoszet zmylił Kruse i golkiper Paderborn musiał bezradnie obserwować, jak piłka wtacza się do jego bramki. Herrmann powinien podwyższyć w 90. minucie, ale trafił w dogodnej sytuacji w słupek i jego zespół w niedzielę wygrał 2:0.

Dzięki wygranej Borussia Moenchengladbach umocniła się na trzeciej pozycji w Bundeslidze, na koncie ma 40 punktów i 18 straty do liderującego Bayernu Monachium. Ekipa Paderborn plasuje się nadal na 16. pozycji, tracąc punkt do bezpiecznego miejsca (zgromadził 23 punkty).