Gol Polanskiego, wygrane Wieśniaków, Aptekarzy i Starej Damy

W sobotnich meczach 23. kolejki Bundesligi zwycięstwa odniosły ekipy z Leverkusen, Berlina, Dortmundu i Hoffenheim. Dla Wieśniaków bramkę na 2:0 zdobył reprezentant Polski, Eugen Polanski. W hicie kolejki Borussia Dortmund rozbiła u siebie Schalke 04 Gelsenkirchen 3:0 (0:0).

W Hannoverze o ligowy byt walczyło pogrążone w kryzysie VfB Stuttgart. Piłkarze Huuba Stevensa wyszli na prowadzenie w 52. minucie, gdy przy biernej postawie defensywy H96 Christian Gentner znalazł się z piłką w polu karnym i oddał celny strzał do bramki rywali. Hannover 96 wyrównał w 70. minucie, nie pomylił się pod bramką VfB Lars Stindl. Ten sam piłkarz wdał się w bójkę z Martinem Harnikiem w samej końcówce i obaj wylecieli z boiska z czerwonymi kartkami. Artur Sobiech na placu gry pojawił się w 84. minucie spotkania, nie zdołał zapewnić wygranej Hannoverowi i w meczu padł remis 1:1 (0:0).

W starciu TSG 1899 Hoffenheim z FSV Mainz pierwszą bramkę kibice zobaczyli dopiero po zmianie stron. W 55. minucie Roberto Firmino idealnym podaniem obsłużył Kevina Vollanda, a ten dał prowadzenie Wieśniakom. W 76. minucie wynik podwyższył Eugen Polanski i Wieśniaki w zasadzie rozstrzygnęły spotkanie. Do końca gospodarze kontrolowali bieg zdarzeń na boisku i pewnie ograli Moguncję 2:0 (0:0).

Bayer Leverkusen z SC Freiburg wygrał na BayArena bez większych problemów, prowadząc od 33. minuty meczu. Wówczas to Simon Rolfes wykorzystał złą interwencję golkipera rywali i mocnym strzałem z pola karnego ustalił wynik na 1:0 (1:0). Sebastian Boenisch mecz obejrzał z ławki dla rezerwowych.

Tymczasem piłkarze Herthy Berlin na własnym boisku remisowali bezbramkowo z FC Augsburg do 88. minuty spotkania. Wówczas na Olympiastadion jedynego gola w sobotę zdobył Iworyjczyk Salomon Kalou i Stara Dama zainkasowała komplet cennych punktów (1:0).

Z sobotnich meczów 23. kolejki Bundesligi najciekawiej zapowiadało się derbowe starcie w Zagłębiu Ruhry, Borussia Dortmund na Signal Iduna Park podejmowała Schalke 04 Gelsenkirchen. Długo wicemistrzowie Niemiec nie potrafili znaleźć sposobu na zdobycie bramki, ale w drugiej połowie trafili Pierre Emerick-Aubameyang, Henrich Mchitarjan i Marco Reus, a BVB efektownie pokonała Koenigsblauen 3:0 (0:0).