Aptekarze wypunktowali lidera

Bayer Leverkusen pokonał przed własną publicznością Zenit Petersburg 2:0 (0:0) w meczu grupy C piłkarskiej Ligi Mistrzów. Rosyjska ekipa tym samym straciła pierwsze gole w tych rozgrywkach w tym sezonie. Dzięki tej wygranej Aptekarze zostali liderem tabeli.

Do Leverkusen przyjechał lider grupy C Ligi Mistrzów Zenit Petersburg. W dotychczasowych dwóch spotkaniach rosyjski zespół nie stracił jeszcze gola.

Początek meczu był bardzo dynamiczny w wykonaniu obu ekip. Z czasem jednak zapał jednych i drugich nieco osłabł. Ciekawiej za to zrobiło się w końcówce pierwszej połowy.

W 40. minucie Aptekarze stanęli przed szansą na objęcie prowadzenia. Najpierw wynik spotkania próbował zmienić Son Heung-Min, ale niesamowitym refleksem wykazał się Jurij Łodygin. Zresztą rosyjski golkiper wystąpił też w głównej roli kilkadziesiąt sekund później, kiedy fantastycznie obronił strzał głową Hakana Calhanoglu.

Nieco żwawiej zrobiło się po zmianie stron. Głównie za sprawą gospodarzy. W 58. minucie Bayer przerwał atak pozycyjny Zenitu i wyprowadził błyskawiczną kontrę, którą płaskim strzałem zza pola karnego zakończył Giulio Donati. Tym samym rosyjska ekipa straciła pierwszą bramkę w tegorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Gospodarze poszli za ciosem. Po pięciu kolejnych minutach było już 2:0 dla Aptekarzy. Z rzutu wolnego z okolicy środka boiska wspaniale w pole karne zagrał Hakan Calhanoglu, gdzie ładnym strzałem głową popisał się Kyriakos Papadopoulos, który na boisku pojawił się kilkadziesiąt sekund wcześniej.

W 76. minucie blisko strzelenia kontaktowego gola był Hulk, ale jego strzał zablokował Donati. Za moment boisko opuścił Wendell, który zobaczył drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. W ten sposób ostatnie minuty spotkania Zenit grał z przewagą jednego zawodnika. Podopieczni Andre Villasa-Boasa nie wykorzystali jednak tej sytuacji.

Bayer Leverkusen - Zenit Petersburg 2:0 (0:0)

Bramki: Giulio Donati (58), Kyriakos Papadopoulos (63).

Żółte kartki: Wendell - Wiktor Fajzulin, Javi Garcia, Hulk, Domenico Criscito, Jose Rondon.