Angielskie media: cios dla "Brave Harta", serce The Citizens...

Angielskie media są podzielone, co do postawy swoich drużyn w środowych meczach Ligi Mistrzów. Manchester City przegrał z Bayernem Monachium 0:1, po golu Jerome'a Boatenga. Na pochwały zasłużył Joe Hart. O postawie bramkarza mistrzów Anglii pisano, jako o "sercu The Citiznes". Fala krytyki spadła z kolei na Chelsea Londyn, która tylko zremisowała z Schalke 04 Gelsenkirchen (1:1).

"Daily Mail": śmiertelny cios dla "Brave Harta" pogrążył The Citizens

Gol Jerome'a Boatenga pogrążył Manchester City w pierwszym wyjazdowym meczu tegorocznej Ligi Mistrzów. Strzału Niemca nie dał rady odbić Joe Hart, który niemal przez całe spotkanie dzielnie bronił dostępu do bramki The Citizens. W drugim meczu angielskiej drużyny, radość Chelsea Londyn i jej menedżera Jose Mourinho, popsuł Klaas-Jan Huntelaar, który dał remis (1:1).

"The Telegraph": Boateng złamał serce Manchesteru City

Defensywa Manchesteru City udanie broniła się prawie przez całe spotkanie, gdy w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry zostało złamane jego serce - Joe Hart. Aglika pokonał Jerome Boateng. Zachwiana została także spójność Chelsea Londyn, która prowadziła po golu Cesca Fabregasa, ale nie dowiozła prowadzenia do końca, bo wyrównał Huntelaar.

"The Independent": dotyk Huntelaara pogrążył Chelsea Londyn

The Blues pogrążeni w końcówce, cios Huntelaara odebrał zwycięstwo. Z kolei w Bawarii trudy znakomicie spisującej się defensywy Manchesteru City zniweczył gol Jerome'a Boatenga.

"The Guardian": The Citiznes pokonani, remis Chelsea

Manchester City został brutalnie sprowadzony na ziemię, po tym jak rozegrał bardzo dobre spotkanie w Monachium. W ostatniej minucie Jerome Boateng strzałem zza pola karnego dał zwycięstwo. Kampania pod nazwą: Liga Mistrzów nieudanie zaczęła się także dla Chelsea, która zanotowała remis.