Media: gol Lewandowskiego w cieniu debiutu Alonso

Niemieckie media nie poświęciły w sobotę i niedzielę zbyt wiele uwagi premierowemu trafieniu Roberta Lewandowskiego dla Bayernu Monachium w meczu o punkty. Przy okazji wyjazdowego remisu mistrzów Niemiec z Schalke 04 Gelsenkirchen 1:1 w drugiej kolejce Bundesligi dużo więcej pisano o debiucie Xabiego Alonso w barwach Bayernu i dość przeciętnej postawie Manuela Neuera w bramce gości.

Poniżej przytaczamy nieliczne fragmenty pomeczowych relacji, opisujących dokonania polskiego napastnika w drugim ligowym meczu w barwach Bayernu. Dwa niemieckie serwisy, które poświęciły Lewandowskiemu śródtytuły to:

"Kicker": Lewandowski naprowadził Bayern na właściwy kurs

Lewandowski strzałem z piątej minuty obudził bramkarza Schalke 04. Chwilę później obrona gospodarzy posypała się po wymianie piłki Rodem z Lewandowskim. Napastnik, stojąc sześć metrów od bramki Faehrmanna, swobodnym strzałem dał prowadzenie 1:0.

Bundesliga.de: Lewandowski pokonał Faehrmanna

Choć Ralf Fährmann powstrzymał Bayern znakomitymi interwencjami po strzałach Thomasa Muellera (4. minuta) i Lewandowskiego (5. minuta), ekipa z Bawarii i tak szybko objęła prowadzenie. Po dwójkowej akcji z Rodem Polak bez najmniejszych problemów pokonał bezradnego bramkarza Schalke.

A co można przeczytać o występie Lewandowskiego w innych niemieckich mediach?

Podobnie jak większość niemieckich mediów na temat meczu Schalke - Bayern rozpisywał się również "Bild", który przede wszystkim skupił się na analizie gry, debiutującego w Bundeslidze Xabiego Alonso. Dziennikarze niemieckiego dziennika zwrócili uwagę na dobre podanie Roberta Lewandowskiego na początku meczu, dzięki któremu Mueller znalazł się w doskonałej sytuacji do strzelenia gola oraz opisuje akcję z 10. minuty, zakończoną bramką reprezentanta Polski. Polak w końcówce mógł jeszcze przesądzić o losach meczu, ale jego uderzenie z pola karnego przeleciało wysoko nad poprzeczką.

Za swój występ Lewandowski po raz drugi w sezonie otrzymał od "Bilda" notę 3. Podobnie zostanie ocenieni Rode i Badstuber. Niemieccy dziennikarze w drużynie Bayernu wyżej ocenili jedynie Xabiego Alonso oraz Jerome Boatenga (obaj po 2).

Międzynarodowy serwis piłkarski goal.com przyznał Lewandowskiemu notę 3,50 (w skali od 1 do 5, gdzie 5 to "klasa światowa") i uznał Polaka za jednego z najlepszych zawodników na boisku. "Strzelił gola i często sprawiał kłopot obrońcom Schalke. Do tego dobrze panował nad piłką i potrafił dograć do kolegów. Miał znacznie lepszy początek niż koniec meczu" - czytamy na stronach goal.com.