Zwycięstwo Energie, epizod Kukiełki

W spotkaniu 1. kolejki 2.Bundesligi, Energie Cottbus pokonała przed własną publicznością 3:1 zespół FC Augsburg. Mariusz Kukiełka pojawił się na boisku przy ustalonym już wyniku meczu w 87. minucie.

Od początku ton grze nadawała ekipa spadkowicza z Bundesligi. To przyniosło jej prowadzenie w 23. minucie kiedy po dograniu Jiayia Shao bramkę zdobył Sergiu Marian Radu. Chwilę później było jednak już 1:1 po strzale Michaela Thurka. Zespół z Chociebuża zdołał odzyskać prowadzenie jeszcze przez przerwą. Tym razem w roli asystenta wystąpił Shao, a bramkę zdobył Alexander Bittrof. Po przerwie wynik spotkania ustalił Emil Jula.

W doliczonym czasie gry na boisku zameldował się znany z polskiej Ekstraklasy Ukrainiec, Valerij Sokolenko, dla którego był to debiut w barwach Energie.

Energie Cottbus - FC Augsburg 3:1 (2:1)