Schalke pewnie pokonało Eintracht

Schalke 04 Gelsenkirchen wygrało przed własną publicznością z Eintrachtem Frankfurt 2:0 w meczu inaugurującym 30. kolejkę niemieckiej Bundesligi. Tym samym ekipa Jensa Kellera zrównała się punktami z Borussią Dortmund.

W pierwszej połowie gospodarze nie mogli znaleźć drogi do bramki Kevina Trappa. Golkiper Eintrachtu, mimo przegranej swojego zespołu rozegrał świetny mecz. Trapp wykazał się wielkimi umiejętnościami broniąc rzut karny w 66. minucie meczu. 23-letni Niemiec wyczuł intencje Klaasa-Jana Huntelaara.

Siedem minut wcześniej gospodarze zdołali jednak skierować piłkę do siatki. Najpierw piłka trafiła w słupek, później Trapp wyśmienicie obronił strzał Huntelaara, ale przy dobitce Maksa Meyera nie miał nic do powiedzenia.

Wynik meczu w doliczonym czasie ustalił Jefferson Farfan, który popisał się kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego.