Leverkusen i Wolfsburg grają dalej

W środowym meczu, VfL Wolfsburg dopiero po golu Ivicy Olica w 89.minucie zapewnił sobie awans do ćwierćfinału Pucharu Niemiec, pokonując na własnym boisku 2:1 FC Ingolstadt. Przed 7846 widownią na VW-Arena trzeci od końca w tabeli 2.Bundesligi zespół gości objął prowadzenie po trafieniu Caiuby (17.). Gospodarze mimo ogromnej przewagi optycznej dopiero w drugiej połowie doprowadzili do remisu po golu Naldo (66.).
Bayer Leverkusen pokonał szczęśliwie na wyjeździe 2:1 innego pierwszoligowca SC Freiburg. Dla gości jest to pierwszy awans do ćwierćfinału DFB-Pokal od pięciu lat. Drużyna z Leverkusen objęła prowadzenie już po 30 sekundach, kiedy to do siatki gospodarzy trafił Robbie Kruse, wyrównał  Matthias Ginter (19.). Zwycięstwo zapewnił Bayerowi Emre Can w 77.minucie.